2017/01/18

Euskal Liga, Uribealdea taldearen aurka sub16,sub18 taldeak


Argazkiak HEMEN -sub16,sub18
Emaitzak
AZPI 16 Taldea: URIBEALDEA 34-24 HCRE
AZPI 18 Taldea: URIBEALDEA 00-53 HCRE

2017/01/17

Beste behin ere Landare urazpian

Hiru egun euria etengabe aritu ondoren, Landareko zelaia urazpian geratu da. Noiz arte?
Urtero, urtero errepikatzen dan kontua... jokalari pila bat ezn entrenatu edo beste zelaiak bilatu beharrean...

2017/01/09

HCRE-La Unica azpi18 Euskal Liga

Atzeratutako partida jokatu zuten 18 urte azpiko jokalariak Landareko 2.zelaian.
Aurreneko zatian Hernaniarrek menperatu zuten partida baina bigarren zatian La Unicakoek  hernaniarrak ezustean harrapatuta lortu zituzten entseguak.
Emaitza: Hernani 36-29 La Unica
Partiduko Bideoa HEMEN
Paco Roldanek ateratako ARGAZKIAK HEMEN
https://goo.gl/photos/x9gDar3qYWPqxFJ8A

Euskal Ligako sailkapenean Hernaniko taldea 3. sailkatua da. Hurrengo fasera lau talde onenak pasako dira.

2016/12/21

Gipuzkoako bira 4. Jardunaldia Ordizin



Joan dan igandean, abenduaren 18an, Ordiziako Altamira zelaian Gipuzkoa Birako 4. jardunaldiko partiduak jokatu dira Azpi-12 eta Azpi-10 mailetan.
Hernaniarrak, Ordizia, La Unica, Iruña, Txingudi eta  Atleticoren aurka jokatu dituzte partidoak.

https://plus.google.com/u/0/photos/107634327314199238207/album/6365679556198661217/6365722118609020770
https://plus.google.com/u/0/photos/107634327314199238207/albums/6365549118546229729
Jardunaldi honekin bukatu dira aurtengoak, Gabonak pasa ondoren izango dira hurrengoak.

Euskal liga 7. Jardunaldia 1.Fasea

Hernaniko bi taldeek,azpi16 eta azpi18, garaipen errazak lortu zituzten  Abenduaren 17an Eibarren aurka jokatutako partiduetan.

2016/12/13

Iparraldeko ligako 1. fasearen azkeneko partiduak

 
Joan dan asteburuan, Hernani Rugby taldeko azpi-14 taldeak Iparraldeko Ligako 3. jardunaldia jokatu du, Baionan, Aviron Bayonnen zelaian.

Bi partida jokatu dituzte, partida polita eta borrokatuak eta biak Hernaniarren alde joan direnak.

Lehena, Aviron  5 - 31 Hernani , eta ondoren Hernani 38 - 17 Donapaleu.

Partida horiekin, lehen fasea bukatzen da eta emaitza bikainekin, Hernaniarrentzako; sei partida jokatu eta seiak irabazi baitituzte. Hendaia eta Ustaritz bezelako taldeei irabazi diete eta Hernaniarrek maila bikaina dutela erakutsi dute liga horretan jokatzeko.

Liga honetako 2. fasea Eguberriak pasa eta gero izango da.

2016/12/10

Euskal Liga 6.Jardunaldia Iruñari aurre eginda

azpi16 eta Azpi18 taldeek garaipen errazak lortu zituzten Abenduaren 03an Landaren jokatutako bi partiduetan.

Paco Roldanek ateratako ARGAZKIAK Hemen

 

16 azpiko taldearen bideoa prestatzen.

2016/11/29

Gipuzkoako bira 3.Jardunaldia Iruñan

Joan den igandean, Hernani Rugby Eskolako Azpi-12 eta Azpi-10 taldeak Iruñan jokatu zituzten partidak.
Parte hartzaileak izan ziran La Unica, Rioja, Arrasate, Iruña, Ordizi eta Hernani taldeak.

Azpi-12 taldeko ARGAZKIAK
Azpi-10 taldeko ARGAZKIAK

Hurrengo jardunaldia, laugarrena, Abenduak 18 an izango dute bi kategori hauek.

2016/11/16

Gipuzkoako Bira 2.Jardunaldia

Joan dan igandean, Anoetako mini estadioan, Gipuzkoako Birako 2. jardunaldia izan zuten Hernani Rugby Eskolako Azpi-12 eta Azpi-10 mailakoek. Bera Bera, Gaztedi, Arrasate, Rioja eta Txingudiko taldeen aurka izan zituzten partidak.

Zelaia lokaztu batean emaitza onak lortu zituzten ia partidu gehienak irabazita.
Gipuzkoa Birako 3. jardunaldia Azaroak 27 an izango da.

2016/11/13

Euskal Txapelketa 5.Jardunaldia S16 eta S18


2016/11/12
Larunbata
Infantil Federatua (sub16)
Euskal Txapelketa, 5.en jardunaldia
LAKUA (GASTEIZ) 11:00 GAZTEDI RT – Hernani CRE 24-22
2016/11/12
Larunbata
Kadete Federatua (sub18)
Euskal Txapelketa, 5.en jardunaldia
LAKUA (GASTEIZ) 12:15 GAZTEDI RT – Hernani CRE 5-78

PARTIDUKO BIDEOAK-  16 azpiko bideoa: HEMEN


2016/11/13
Igandea
Benjaminak (sub10)
Gipuzkoako ibilbideko 2.go jardunaldia
Anoeta (Donostia) 10:30 Bera Bera – Txingudi – Arrasate – - Hernani- Gaztedi- La Rioja -
2016/11/13
Igandea
Alebinak (sub12)
Gipuzkoako ibilbideko 2.go jardunaldia
Anoeta (Donostia) 10:30 Bera Bera – Txingudi – Arrasate – - Hernani- Gaztedi- La Rioja -
2016/11/12
Larunbata
Infantil (sub14) A
Gipuzkoako ibilbideko 2.go jardunaldia
Asti (Zarautz) 10:00 Zarautz/Beltzak-Txingudi – Gaztedi-Hernani CRE -
2016/11/12
Larunbata
Infantil (sub14) B
Gipuzkoako ibilbideko 2.go jardunaldia
Altamira (Ordizia) 10:00 Ordizia RE- Iruña/Hernani CRE
Atlético SS-Iruña/Hernani
10-14

30-5

2016/11/06

Euskal Liga 1.Fasea Hernani-Durango_Elorrio

Atzo jokatu zituzten Azpi16 eta Azpi18 ko taldeek bi partidak Landare zelaian euripean.



2016/10/30

2016/10/26

Gipuzkoa ibilbidea 1.Jardunaldia

Joan dan asteburuan, Hernaniko Landare zelaian, Gipuzkoa Ibilbideko lehenengo jardunaldiak izan ditugu Azpi-12 eta Azpi-10 mailetan.
Landaren, Hernani rugby eskolako neska mutilez gain Ordizi, Iruña, Errioxa, Irun-Baztan, Arrasate eta Mutriku ko rugby eskoletakoak izan genituen. Bertan, 230 rugbilariek, haize eta euriari aurre egin behar izan zioten baina bikainak eskeini zituzten.

AZPI-10 taldeko ARGAZKIAK
AZPI-12 taldeko ARGAZKIAK

2016/10/16

Ordizia- Hernani Euskal-Liga 1.Fasea

Euskal Liga ORDIZIA-HERNANI
< 16   ORDIZIA 5-72  HCRE --Argazkiak HEMEN(Iñaki Madrazo)
<18   ORDIZIA 20-10 HCRE --Argazkiak HEMEN(Pedro Churruca)

2016/10/02

2016/09/11

Aurredenboraldiko partidak Biarritzen

 
Larunbatean jokatu zituzten azpi16 eta azpi18 taldeek Biarritzen aurredenboraldiko lehenengo partidak. Argi ikusi zen prestaketa lanetan segitu behar dutela hernaiarrek, iparraldekoak fisikoki eta abiaduran oso ongi dabiltza eta.
Argazki gehiago HEMEN

2016/07/22

2016-17ko Denboraldi hasiera

  • SENIOR GIZONEZKOAK  "A" taldea :  
    • Uztailaren amaieran indar testak: osteguna 28, ostirala 29 eta astelehena abuztuak 1.
    • Abuztuaren 8an lehen entrenamendu teknikoa (astelehen, astearte eta ostegunetan) 19:30etan.
  • SENIOR GIZONEZKOAK "B" taldea : Abuztuaren 17an, asteazkena, arratsaldeko 19:30etan.
  • SENIOR EMAKUMEZKOAK : Abuztuaren 23an, asteartea, aratsaldeko 19:00etan.
  • KADETEAK (S18; 1999-2000) : Abuztuaren 22an, astelehena arratsaldeko 18:30etan.
  • INFANTIL FEDERATUA (S16; 2001-2002) : Abuztuaren 23an, asteartea, arratsaldeko 18:30etan.
  • INFANTIL ESKOLARRA (S14; 2003-2004) : abuztuaren 30ean, asteartea, arratsaldeko 18:30etan.
  • ALEBIN ESKOLARRA (S12; 2005-2006) : Irailaren 2an, ostirala, arratsaldeko 18:00etan.
  • BENJAMIN ESKOLARRA (S10; 2007-2008) : Irailaren 2an, ostirala, arratsaldeko 18:00etan.
  • POKEMON ESKOLARRA (S8; 2009-20010) : Irailaren 2an, ostirala, arratsaldeko 18:00etan.
  • AZERIZAHARRAK: (Pro 1981tik infinitoraino) Irailaren 1ean (edo beraiek erabakitzen duten datan)

2016/06/19

Majadahondako zazpiko torneoan azpi18koak Txapeldunak


Larunbatean jokatu zuten azpi16koek eta sailkapenean 3.ak izatea lortu zuten.
Azpi18ko taldea berriz gaur jokatu du eta TXAPELDUNAK amaitu dute partidu guztiak irabazita gero.

AZPI 18 TALDEA
MAJADAHONDA026bHCRE
HETAGE061bHCRE
EL SALVADOR062bHCRE
AZPI 18 TALDEA-FINALERDIA
CRC CISNEROS727bHCRE
AZPI 18 TALDEA                      FINALA
PONENT1233HCRE

AZPI 16 TALDEA
LIGILA
LES ABELLES517HCRE
OLIMPICO520bHCRE
HCRE1517CISNEROS
FINALERDIA
HCRE056bCRC POZUELO
3. 4. SAILKAPENERAKO
MAJADAHONDA1217HCRE

2016/06/16

1516 Denboraldiko azkeneko partiduak

Data

Maila/ Categoria
Non
Ordua
Taldeak / Equipos
Emaitza
2016/06/18
Sábado
Infantil Federatua (sub16)
Majadahondan 7-ko torneoa
Campo Valle del Acipreste (MA 10:00 RC Ponent, CR El Salvador -Les Abelles RC,Tatami RC, CR Cisneros, Olímpico RC, Getafe CR, CRC Pozuelo,  CR Majadahonda, Hernani CRE -
2016/06/19
Domingo
Kadete Federatua (sub18)
Majadahondan 7-ko torneoa
Campo Valle del Acipreste (MA 10:00 RC Ponent, CR El Salvador -Les Abelles RC,Tatami RC, CR Cisneros, Olímpico RC, Getafe CR, CRC Pozuelo,  CR Majadahonda, Hernani CRE -
2016/06/19
Domingo
Errugbi barneratzailea Landare 10:00 - -

2016/06/14

Majadahondan zazpiko torneoa azpi16 eta azpi18

2015-16 ko denboraldia amaitzeko 16 eta 18 azpiko taldeek Majadahondan jokatuko dute Ekainak 18 eta 19an sevena edo zazpiko torneoa.
6. urtea da Majadahondan 7-ko torneoa antolatzen dutena.

Hernani Club Rugby Elkartearekin batera parte hartuko duten taldeak, Rugby Club Ponent, Club de Rugby El Salvador, Les Abelles Rugby Club,Tatami Rugby Club, Club de Rugby Cisneros, Olímpico Rugby Club, Getafe Club de Rugby, CRC Pozuelo eta  Club de Rugby Majadahonda. dira.

Larunbatean azpi16koak arituko dira eta igandean azpi18ko taldeak.

Gehiago jakiteko sakatu HEMEN

Hernaniko Errugbi taldea Hernaniar Bikaina

Aurreko igandean, Xalapartako Ohiko Batzarrean, kide guztien adostasunez erabaki zuten Hernani Club Rugby Elkartea 2016ko Hernaniar Bikaina izendatzea, talde honek iaz bete baitzituen 50 urte bere sorreratik.
Xalapartak azaldu zuenez, urteotan milaka pertsonek parte hartu dute klubean. Errugbi taldea hernaniarren artean guztiz txertatua dago eta oso estimatua da egiten duen kirol eta lan pedagogikoagatik. Horiez gain, aitortua da herrian, Euskal Herrian eta nazioartean ere. Eredua da guretzat. “Behe-behetik hasita, bertako kirolariak oinarrian dituela eta kobratzen ez duten lagun askoren ahaleginarekin maila handienetako errugbi taldeekin jokatzen du. Euren lana kirol munduko talde askok aitortu eta gora-tzen dute”, adierazi zuten.
Xalaparta elkarteak bi urtean behin ematen du Hernaniar Bikaina saria. Hernaniko pertsona eta taldeei ematen zaie eta horren bidez herriaren alde egindako lanaren aitortza egiten die elkarteak.
Arg: Rafa Larretxea,Juan Crespo, Juan Rodriguez, Txokolo Adarraga, Joakin Goikoetxea, Tomas Molina eta Joxe Elosegi.

2016/06/13

Gipuzkoako selekzioarekin azpi 14 ean sei jokalari hernaniarrak

Honako hernani harrobiko rugbilariak izan ziren igandean Zarautzeko entrenamendurako deituak:
Gaizka Arka Mateos Hernani
Asier Bilbao Barberena Hernani
Keoma Pacheco Filweker Hernani
Aitor Pedro Arka Hernani
Iker Perez Merindeño Hernani
Ekaitz Salterrain Gonzalez Hernani
Izadi Fre Marin Hernani
Selekzioak Iruñan jokatuko du "Torneo VI Provincias Clovis Leizagoyen"  ekainaren 18an.


Torneoa Iruñan ( Nafarroako unibertsitate publikoan UPNA) jokatuko da Ekainaren 18an, larunbata, goizeko 10 etan hasita.
 Parte hartuko duten selekzioak honako hauek dira:
Côte Basque, Béarn, Nafarroa, Bizkaia, Araba eta Gipuzkoa.

2016/06/07

Azpi14 taldea Hendaia Beach torneoan

Hernani Rugby azpi14 taldeak Hendaian, Hendaia Beach torneoan parte hartu du joan dan asteburuan.

Torneo honetako partidak Hendaiako hondartzan jokatu ziran eta partidak lau lauren kontra tokata moduan, oso partido bizi eta ikusgarriak ikusi ahal izan genituen.

Argazkiak HEMEN
https://plus.google.com/u/0/photos/107634327314199238207/albums/6293172621446075137


Azpi12 taldea Hendaian bigarrenak

Pasa dan aste buruan Hernani Rugby azpi12 taldeak Hendaian, Pardo Torneoan parte hartu du eta emaitza bikainakin amaitu gainera.

Zillarezko Torneoan bigarren sailkatu dira baina partidarik galdu gabe eta 0 tantu aurkan, azkenean ensaioen gora beheren gatik erabaki zan.

Zorionak taldeari.